Opis lekcji 21 grudnia 2024 r.,
Kraków, Rynek Główny,
godzina 17.00
Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zabrzmią podczas 90. Krakowskiej Lekcji Śpiewania „Kolędy do śpiewania po domach”.
Wspólne kolędowanie odbędzie się na Rynku Głównym w sobotę, 21 grudnia o godz. 17:00.
Podczas tego wyjątkowego koncertu Artyści Teatru Loch Camelot wspólnie ze zgromadzoną na Rynku Głównym publicznością zaśpiewają najpiękniejsze polskie kolędy.
Lekcję poprowadzi dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki i pomysłodawca Krakowskich Lekcji Śpiewania – Waldemar Domański.
Organizatorami koncertu są Biblioteka Polskiej Piosenki i Miasto Kraków. Koncert tradycyjnie otrzymał honorowy patronat Prezydenta Miasta Krakowa.

Spis 'Krakoskich' Dobrodziejów 
SPIS 'KRAKOSKICH' DOBRODZIEJÓW
Od wielu lat Biblioteka Polskiej Piosenki jest inicjatorem akcji artystycznych i społecznych. Warto wymienić kilka z nich: Krakowska Lekcja Śpiewania, Pogromcy Bazgrołów, Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka, Narodowy Bar Mleczny i wiele innych.
Sukces tych inicjatyw w dużej mierze zawdzięczam pomocy życzliwych mediów, zwykłych ludzi, urzędów i instytucji. Dlaczego?
Entuzjazm i determinacja zawsze zbliżały do siebie ludzi dobrej woli, którzy poświęcali swój prywatny czas na realizację wyznaczonych celów.
Nie każdy ma tyle szczęścia co ja, więc… po latach przyszła pora na rewanż.
Od lat obserwuję próby „naprawy tego świata” przez „pozytywnie zakręconych”, aktywistów oraz innych krakowskich dobroczyńców.
Nie jest ich zbyt wielu i nie wszyscy potrafią skutecznie zrealizować swoje cele.
Dlatego zapraszam do współpracy i zgłaszania szlachetnych projektów, za którymi nie stoi wielki biznes lub publiczne granty. Poszukuję pozytywnie zakręconych, aby móc wesprzeć ich w początkowej, często trudnej drodze do sukcesu lub przedstawić wybitną działalność tych, którzy od lat poświęcają swój prywatny czas dla dobra społeczeństwa.
Zachęcam, aby przesyłać na skrzynkę email dobrodzieje@bibliotekapiosenki.pl kandydatury ludzi, organizacji, stowarzyszeń, które Waszym zdaniem reprezentują szlachetne inicjatywy, pozbawiane cynizmu, polityki i tymczasowości.
Moja pomoc to prezentacja takich działań w trakcie cyklicznych koncertów Krakowska Lekcja Śpiewania, które od lat gromadzą tłumy ludzi na Dużym i Małym Rynku.
Na stronie www.BibliotekaPiosenki.pl, znajduje się zakładka, gdzie powstaje:
SPIS „KRAKOSKICH” DOBRODZIEJÓW
Powstanie strona www.SpisKrakoskichDobrodziejow.pl
Jesteśmy również na Facebooku https://www.facebook.com/SpisKrakoskichDobrodziejow
Dzięki tej liście i zebraniu informacji w jednym miejscu o rodzących się i początkowo niezbyt popularnych działaniach obywatelskich, łatwiej będzie dotrzeć do mieszkańców Krakowa, znaleźć sponsorów, powiadomić media.
Piszcie na skrzynkę email dobrodzieje@bibliotekapiosenki.pl
Waldemar Domański
Dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki