Góralu, czy ci nie żal

Zgłoszenie do artykułu: Góralu, czy ci nie żal

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” mieszczący się w Krakowie, przy ul. św. Wawrzyńca 15, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (tekst jedn.: Dz. U. z 2015 r. poz. 2135 z późn. zm.), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.

Góralu, czy ci nie żal

Za chlebem

Góral

Autor słów:

Bałucki, Michał

Autor muzyki:

Rutkowski, Antoni [7]
Domniemany autor muzyki.

Świerzyński, Michał [2], [3]
Autorstwo jest niepewne.

Melodia:

ludowa [4]

Data powstania:

Bibliografia

1. Śpiewnik pracownic polskich., s. 39, 40. Publikacja nie zawiera informacji na temat autora tekstu i muzyki utworu.

2. Ojców naszych śpiew : pieśni patriotyczne., s. nr 168.

3. Śpiewnik polski., s. 92, 93.

4. Polskie pieśni i piosenki : śpiewnik polski : [melodie i teksty]., s. 144, 216. Publikacja nie zawiera informacji na temat autora muzyki utworu.

5. Polski śpiewnik narodowy z melodiami : z polecenia Związku Towarzystw Młodzieży., s. 30–32. Publikacja nie zawiera informacji na temat autora muzyki utworu.

6. Śpiewniczek młodzieży polskiej : zawierający dawne i nowsze pieśni z muzyką na 1, 2 i 3 głosy., s. z. II, nr 57, s. 84–86. Publikacja nie zawiera informacji na temat autora muzyki utworu.

7. Matuszewski, Mariusz.

8. http://bibliotekapiosenki.pl/binaries/prasa/prasa57.pdf.

9. Mazan, Leszek.

10. Zbiór pieśni.

11. Złota księga pieśni polskich : pieśni, gawędy, opowieści., s. 180, 181.