O nas

Cyfrowa Biblioteka Polskiej Piosenki to unikatowa w skali Polski i Europy baza danych, która powstała w 2007 r. w ramach działalności Ośrodka Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki”.

Skoro czytasz ten tekst, jesteś prawdopodobnie miłośnikiem polskiej piosenki, dziennikarzem muzycznym, krytykiem lub badaczem muzyki. Kimkolwiek jesteś, działamy dla Ciebie!

Przeczytaj co nas wyróżnia i dlaczego warto nas odwiedzać.

Cyfrowa Biblioteka Polskiej Piosenki to:

• praca w oparciu o autorski system informatyczny Athena, który umożliwia dynamiczny rozwój struktury bazy danych, a co za tym idzie – zakres prezentowanych informacji
  • brak ograniczeń – zakres gromadzonych danych obejmuje utwory regionalne, tradycyjne piosenki związane z polskimi obrzędami, wielkie przeboje twórców XX-wiecznych i współczesne hity
  • bogactwo i różnorodność informacji – gromadzimy dane o twórcach, dziełach, wykonaniach, dyskografie, teksty piosenek z melodiami do przesłuchania, ciekawostki o genezie utworów oraz anegdoty o autorach i dużo więcej
  • informacje rzetelne, sprawdzone, poparte źródłami danych
  • innowacyjny system wypożyczeń online Liberetto – nieodpłatne wypożyczanie publikacji bez wychodzenia z domu.

Chcesz pomóc nam rozwijać zasoby? Posiadasz niepublikowane dotąd informacje dotyczące polskiej piosenki? Zauważyłeś błąd? Skontaktuj się z nami: zespolcbpp@bibliotekapiosenki.pl.

Pamiętaj!

Korzystanie z zamieszczonych na stronie internetowej rekordów (w szczególności tekstów piosenek, nut, fragmentów utworów muzycznych itd.) i ich opracowań jest dozwolone wyłącznie w zakresie własnego użytku. Zakazane jest korzystanie lub/i rozporządzanie opracowaniami, przeróbkami i modyfikacjami utworów zamieszczonych na stronie internetowej. W szczególności zakazane jest wykorzystywanie zamieszczonych na stronie internetowej utworów lub/i ich fragmentów, w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób, w celach zarobkowych.

Przeglądasz nową odsłonę strony Biblioteki Polskiej Piosenki. Zobacz archiwum poprzedniej wersji serwisu. [zamknij]