Utwór
Instytucja
[Jak korzystać?]

[Więcej] Czy wiesz...

który z przebojów big beatowych powstał staraniem Czesława Grudzińskiego – szanowanego pedagoga i kompozytora muzyki poważnej?

[dowiedz się]

Utwór (ostatnia modyfikacja: 2011-04-09 11:42)
Narodził się Jezus w stajni ubogi

Tytuł

Narodził się Jezus w stajni ubogi

Narodził się Jezus

Klasyfikacja

kolęda

1Wariant:Tekst utworu

Narodził się Jezus w stajni ubogi,

Uniżył majestat chociaż, chociaż Pan srogi.

/Będąc Synem Najwyższego

Nie miał miejsca godniejszego... Swojej osobie./bis

W stajni z bydlętami gospodą staje,

Ubogim pastuszkom w pole znać daje;

Wszyscy się ze snu porwali,

Skoro światłość oglądali... Po nad Betlejem./bis

A gdy usłyszeli anielskie pienie,

Że się narodziło ludzkie zbawienie,

Krzyknął jeden na drugiego:

„Pójdźmy oglądać nowego ... Gościa na ziemi”./bis

A gdy pastuszkowie pokłon oddali,

Wcielonemu Bogu powinszowali,

Potem kładli swoje dary:

„Przyjmij od nas te ofiary... Jezu nasz drogi”./bis [1]

Tekst muzyczny

Tekst kolędy pochodzi ze śpiewnika Kiewicza[1].

Copyright © 2007-2011 Biblioteka Polskiej Piosenki • Ostatnia aktualizacja: 2014-04-14 16:34