Utwór
Instytucja
[Jak korzystać?]

[Więcej] Czy wiesz...

jaka piosenka wprowadziła jazz do legalnego obiegu za czasów realizmu socjalistycznego w Polsce?

[dowiedz się]

Utwór (ostatnia modyfikacja: 2011-09-30 17:11)
Czego chcesz od nas Panie

Tytuł

Czego chcesz od nas Panie

Czego chcesz

Autor słów

OsobaKochanowski Jan [3]

Autor muzyki

OsobaRudkowski Mateusz [2]

21Wariant:Tekst utworu

Wariant 1

Czego chcesz od nas Panie,

Za Twe hojne dary,

Czego za dobrodziejstwa,

Którym nie masz miary?

Kościół Cię nie ogarnie,

Wszędzie pełno Ciebie,

I w otchłani i w morzu,

Na ziemi i w niebie.

Złota też wiem nie pragniesz,

Bo to wszystko Twoje,

Cokolwiek na tym świecie,

Człowiek mieni swoje.

Wdzięcznym Cię tedy sercem,

Panie wyznawamy,

Bo nad nie przystojniejszej,

Ofiary nie mamy.

Bądź na wieki pochwalon,

Nieśmiertelny Panie,

Twoja łaska, Twa dobroć,

Nigdy nie ustanie.

Chowaj nas póki raczysz.

Na tej niskiej ziemi,

Jeno zawżdy niech będziem,

Pod skrzydłami łwymi. [1]

Pieśń o dobroci Boskiej[2].

Występuje na fonogramach

Copyright © 2007-2011 Biblioteka Polskiej Piosenki • Ostatnia aktualizacja: 2014-09-01 23:35